New York z výšky

Projděte se New Yorkem z jiného pohledu - a to z ptačího, nejlepší vyhlídky zažijete zde: Socha Svobody na Liberty Island ční do výšky 93 metrů nad zemí i s pochodní a s podstavcem. Výhled ze sochy je možný už z podstavce, ale nahoře po zdolání 354 schodů se ocitnete v samotné koruně, která je také nejvyšším místem, kam až můžete dojít. Pochodeň byla veřejnosti uzavřena od roku 1916.

Empire State Building je nejvyšší budova v NY, výhled z ní si můžete vychutnant až z výšky 382 metrů. Vyhídku si můžete vychutnat ze dvou pater – v 86. nebo v posledním 102. patru. Majestátní stavba je od roku 1986 zapsána jako národní památka – National Historic.

Top of the Rock je taková menší náhrada za Empire State Building, je to totiž vyhlídková terasa na střeše GE Building. Není tolik známá a navštěvovaná, o to více si zde užijete panoramatické výhledy zejména Central Park, Bronx a severní Manhattan.

Roosevelt Island Tram je kabinová lanovka, která vás vyveze na Rooseveltův ostrov a cestou minete ty nejzajímavější newyorské čtvrtě – Manhattan a Brooklyn.