Informace o New Yorku

Roku 1524 byla italským cestovatel a průzkumníkem Giovanni da Verrazzano objevena oblast, na které se nyní New York rozkládá. Samostatné město New York, bylo založeno roku 1625 holandskými osadníky, kdy oblast zakoupil Peter Minuit za 60 guldenů (cca 24 dolarů) od indiánského kmene Lenape.

V nynější době zde žije více než 8,2 milionů obyvatel, kteří obývají na ploše velké celkem 790 km2. New York má velký vliv na celosvětové dění v oblasti finančnictví, médii, módy, reklamy, umění, kultury a spousty další. Mnoho lidí z celého světa směřuje právě do NY, jelikož pevně věří, že právě zde, čeká jejich zářivá budoucnost. New York je město, které vás buď naprosto odradí, nebo naopak nadchne a vy si jej už do konce života zamilujete.

Rozdělení New Yorku

New York se dělí na pět městských částí: Brooklyn, Manhattan, Queens, Staten Island a The Bronx. Každá část se dále dělí na několik čtvrtí, které mají svou jedinečnou atmosféru a vlastní historii.

  • Manhattan: nejhustěji obydlena část v NY, finanční centrum pro celý svět, Central Park, mnoho galerií a muzei, Madison Square Garden, nejvyšší mrakodrapy a sídlo OSN.
  • Brooklyn: nejlidnatější část NY, dlouhá pláž, Coney Island-místo první rekreační oblasti v USA a nezávislá umělecká scéna
  • Queens: etnická směs obyvatel převážně střední třídy, domovský stadion New York Mets a dvě neworská letiště (JFK a La Guardia).
  • Staten Island: několik parků s celkem s 56 km turistických stezek, populární atrakce Staten Island Ferry a tzv. nedotčený les, začleněný do systému ochrany přírody.
  • Bronx: nejsevernější část NY, kolébka rapu a černošských komunit, domovský stadion týmu New York Yankees a místo, kde můžete zajít do největší metropolitní zoo v USA.